Články

Cyklus o manželství 2024

Aktuality, Cyklus o manželství | Kateřina Černá | 14.2.2024 18:00

Srdečně zveme snoubenecké páry především z akademického prostředí k přednáškám Cyklu o manželství 2024, který je koncipován jako společná příprava snoubenců ke svatbě. Letos začínáme v pondělí 22. dubna a budeme se setkávat do 27. května vždy v pondělí mezi 18.00 a 19.30 v sakristii kostela Nejsvětějšího Salvátora.

Těšit se můžete na přednášky kněze, biologa a etika P. Marka Orko Váchy, terapeuta Michala Petra, terapeutky Alice Derflové a teologa a doprovázejícího Martina Staňka. Přednášky budou kroužit kolem témat partnerské komunikace, křesťanského pohledu na manželství, spirituality, bioetiky, na řadu přijde i manželský slib a svatební obřad. Na poslední přednášce lze získat potvrzení o absolutoriu. Přípravy se pokaždé účastní kolem čtyřiceti párů. Všechny přednášky berou ohled na skutečnost, že více než třetina posluchačů jsou nepraktikující, případně nepokřtění.

Dobrovolný příspěvek na provoz farnosti: 500 Kč/pár (dar převodem na farní účet 1933882329/0800 s var. symbolem 5555 nebo na místě – potvrzení o daru vystavíme na vyžádání).

On-line registrace zde

Program:

22. 4. Alice DerflováManželství ve vztahu k rodičům
29. 4. Michal PetrDynamika partnerských vztahů 
  6. 5. Martin StaněkManželství v křesťanské perspektivě
13. 5. Martin StaněkSvatební obřad a manželský slib
20. 5. Marek Orko VáchaManželství a bioetika
27. 5. Martin StaněkSpiritualita rodiny

Související články

Kateřina Černá

Komentáře