Články

Věčné řeholní sliby sr. Ireny - 14.11.2021

Aktuality | Martin Staněk | 14.11.2021 14:00

V neděli 14. listopadu ve mši svaté od 14 hod. složí své věčné sliby v rámci kongregace sester karmelitek svaté Terezie sr. Irena Göbelová CSTF.
Mši svatou celebruje Mons. Tomáš Halík, kázáním poslouží P. František Hylmar SJ.
Hudebně doprovodí sbor Naši pěvci z Českobratrské církve evangelické.
Jako hosty přivítáme matku generální představenou, další sestry karmelitky, četné koncelebranty.

FOTOGALERIE

Celá mše sv. se sliby bude streamována na farní youtube kanál od 14 hodin a zůstane zde poté jako záznam.

Sr. Irena Göbelová CSTF se narodila v roce 1982 v Čeladné, bydlela původně ve Frenštátě pod Radhoštěm, potom až do své dospělosti v Ostravě. Vystudovala sociální pedagogiku v  Hradci Králové a  potom psychologii na FF v Brně. Na Karmel vstoupila v  roce 2009, po čtyřech letech ve formaci v Itálii se vrátila do Čech. Od roku 2014 je součástí komunity pražského Karmelu Edith Steinové a působí  také u Salvátora. 

Rozhovor se sestrou Irenou, která doprovází duchovní cvičení a exercicie v Kolíně a v naší farnosti poskytuje službu duchovních rozhovorů, přinášíme v nejnovějším čísle Salvatore (#166 - Listopad 2021).

 

Sestra Irena CSTF. Foto Petr Neubert

foto MS

Související články

Komentáře