Noc kostelů 2014 - Světlo v pohybu

Světlo, zvuk a divadlo u Nejsvětějšího Salvátora

20:00 – 24:00 hodin

• světelná intervence Vladimíra Buriana do barokního oltářního obrazu
  • 21.00 - 22.00 několik hudebních vstupů souboru Gontrassek. Umělecký vedoucí Jan Baťa: Zpěvy české renesance
  • moře světel v presbytáři kostela
  • Račte vstoupit  - výstava Matěje Formana na ochoze kostela
  • Via Sancta Clementina  - prostorové propojení kostela Nejsv. Salvátora a řeckokatolické katedrály sv. Klimenta

Pouť světla přes Karlův most

Akademický kostel Nejsv. Salvátora – augustiniánský kostel sv. Tomáše na Malé Straně
20:00 – 24:00 hodin Spojení nevěřícího Tomáše a Krista Spasitele soukromou poutí s rozsvícenými svícemi přes Karlův most mezi kostelem Nejsv. Salvátora na Křižovnickém náměstí a kostelem sv. Tomáše na Malé Straně.

Koncepce salvátorsko-tomášovské noci: Norbert Schmidt (ctu), Martin Staněk (Nejsv. Salvátor), Aleš Pištora (AP), Juan Provecho OSA (klášter augustiniánů)
koordinace večera u Nejsv. Salvátora: Jana Pláteníková  ([email protected]; 222 221 339)

Ohlasy a souvislosti:

Noc kostelů umožňuje v nevšední hodinu navštívit nevšední prostory
Rozhovor s Martinem Staňkem vedla Teresie Bečková
Český rozhlas, Radiožurnál, 17. května 2014