Články

Hudební zážitky u Salvátora o Velikonocích 2013

Aktuality | Martin Stanek | 4.3.2013 16:46

Večerní mši svatou na Květnou neděli doprovodí originální elektroakustické resonance chorálního liturgického zpěvu podle konceptu Michala Rataje. Prožitek velikonočního tridua v našem kostele obohatí koncerty na Velký pátek od 20.15  hodin (Matoušovy pašije J. S. Bacha v podání studentského orchestru a sboru Utrecht) a na Bílou sobotu od 17 hodin (J.Haydn: Sedm slov Vykupitelových na kříži - oratorium beze slov), oba z cyklu Klementinské barokní večery.  Další díla  (Vivaldi, Haydn, Händel...) v podání Roberta Huga a dalších umělců zazní nejen v našem kostele, ale i v kostele sv.Klimenta či v Zrcadlové kapli Klementina ve Velikonočním oktávu.

Kompletní program níže:

Květná neděle 24. března 20:00 - Dominica palmarum

Velký pátek  29. března 20:15  J. S. Bach: Matoušovy Pašije

Bílá sobota 30. března 17.00  J.Haydn: Sedm slov Vykupitelových na kříži

Velikonoční pondělí 1.dubna 18:00  A.Vivaldi a hudba jezuitů v Klementinu

Středa 3. dubna 18:00  Varhanní most z kostela Nejsv. Salvátora do kostela sv.Klimenta 1.část 

Středa 3. dubna 19:00 Varhanní most z kostela Nejsv. Salvátora do kostela sv.Klimenta 2.část

Pátek 5. dubna 19:00 G.F. Händel: Mesiáš

Další program Klementinských hudebních večerů: www.klementinumbaroque.com

Leták- Klementinské barokní večery - ke stažení

Plakát - Matoušovy pašije

Komentáře