Benefiční koncert ve prospěch restaurování oltářního obrazu 7. 6. 2018

7. června 2018 v 19.15
Akademický kostel Nejsvětějšího Salvátora
Sbor Acant (KTF UK)

Ve čtvrtek 7. června srdečně zveme všechny přátele farnosti a obdivovatele našeho krásného oltářního obrazu Proměnění Páně, který se chystá do restaurátorské dílny, k benefičnímu koncertu sboru Acant z Katolické teologické fakulty UK.

Koncert začne v kostele Nejsvětějšího Salvátora v 19.15 hodin. Úvodní slovo pronese Mons. Tomáš Halík.

Na programu bude ukázka hudby od zpěvů z 12. stol. přes polyfonní renesanční zpěvy, barokní písně, ale nebude chybět ani gospel či fragment z africké mše.

Výtěžek dobrovolného vstupného bude součástí dárcovské kampaně ve prospěch restaurování oltářního obrazu.
Ke grantu Ministerstva kultury, které restaurování štědře podpořilo, je třeba  nashromáždit ještě cca 160 tisíc korun.
Na účtu Akademické farnosti č. 1933882329/0800 je  k tomuto účelu zřízen variabilní symbol 1638 (podle roku vzniku obrazu).

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na setkání při koncertě.

Aktuálně: Během benefice se vybralo 1800,-Kč. Děkujeme!

Výsledek obrázku pro logo akademická farnostVýsledek obrázku pro logo ctu ukVýsledek obrázku pro logo ministerstvo kultury

Více o restaurování oltářního obrazu

sbor Acant z KTF UK (foto archiv sboru)

Oltářní obraz (foto archiv NPÚ)