Kurz základů víry

Kurz je určen vážným zájemcům o přípravu k tzv. iniciačním svátostem církve, to znamená ke křtu a zároveň k biřmování (pro dosud nepokřtěné dospělé) a pouze k biřmování (pro již pokřtěné dospělé, kterým se nedostalo žádné náboženské praxe nebo jsou konvertité). Kurz je vhodný i pro ty, kdo přicházejí z jiných církví. Příprava trvá jeden a půl roku.
Do kurzu 2021/2023 již není možné přistoupit, nový kurz se otevírá v říjnu 2023. Všechny přednášky se konají vždy v úterý od 19.00 v sakristii kostela.

Vedle výše uvedeného programu se každoročně otevírá zkrácený půlroční kurz přípravy na svátost biřmování pro dospělé již praktikující katolíky, kteří pravidelně docházejí ke svátostem. Nejbližší kurz se otevírá na podzim 2022. Více informací a přihlášení ZDE.

Další informace o kurzech: Martin Staněk [email protected]
Místem konání kurzů je kostel Nejsvětějšího Salvátora.

následující přednášky:  viz SYLLABUS