Články

Přednáška Prof. N. Shetha SJ - Nezištná láska v křesťanství a buddhismu

Aktuality | Martin Stanek | 9.5.2012 11:01

Teologická fakulta Jihočeské univerzit, Centrum ekumenické teologie – Institut E. Schlink, Česká provincie Tovaryšstva Ježíšov, Akademická farnost Praha a společenství při kostele sv. Ignáce zvou na přednášku “Nezištná láska v křesťanství a buddhismu. Teologické srovnání“.

Přednáší Prof. Dr. Noel Sheth SJ (Jnana-Deepa Vidyapeet, Institut filosofie a náboženství, Puné, Indi).
Přednáška v angličtině bude tlumočena do češtiny.

Pátek 11 / 5 / 2012 / 19 hodin, Hudební sál 24 při kostele sv. Ignáce z Loyoly (vstup z Ječné 2, Praha 2)  

Noel Sheth SJ je emeritním profesorem indických náboženství a filosofie na institut v Puné. Se svou prací „The Divinity of Krishna“ obdržel doktorát na univerzitě v Harvardu.Publikoval řadu knih a odborných článků z oblasti exegeze sanskrtských a pálijskýchtextů, hinduismu, buddhismu a komparativní teologie a filosofie. Je poradcemgenerálního představeného jezuitského řádu Adolfa Nicoláse SJ v otázkách mezináboženského dialogu a hinduismu. Přednášel na mnoha světových univerzitách aje členem několika mezinárodních vědeckých společností.
Další informace: www.jesuit.cz, [email protected]

Komentáře