Články

Noční pouť na Svatou Horu 8.- 9.10.2010

Aktuality | Martin Stanek | 17.9.2010 13:41

Zveme na již tradiční noční pouť z Prahy až na Svatou Horu u Příbrami. Bude se konat v noci z pátku 8. 10. na sobotu 9. 10. 2010. Sraz účastníků je u autobusu č. 129 odjíždějícího ze Smíchovského nádraží v 19.05 do zastávky Baně, kde se lze také připojit. Odtud vyrážíme v cca 19.30. Tradice této pouti sahá minimálně do 50. let, kdy se studenti rozhodli putovat v noci. Původně vedla trasa z Jílového u Prahy. Po povodních v roce 2002 hledala skupina, která tradici poutě převzala, alternativní trasu kvůli uzavřenému mostu ve Štěchovicích. Od té doby se chodí po hřebeni Brd po trase Praha-Baně – Skalka – Stožec – Příbram. Celá cesta měří cca 55 km a většinou vede po lesních cestách. Pouť se koná za každého počasí, po cestě není možnost občerstvení kromě začátku a konce trasy. Přizpůsobte tedy tomuto faktu své vybavení. Méně zdatní účastníci mohou odjet dříve posledním autobusem z Řitky (cca ¼ trasy) či prvním ranním z Dobříše (cca 2/3 trasy) zpět do Prahy. Příchod na Svatou Horu u Příbrami očekáváme v dopoledních hodinách, odkud se po tiché meditaci, případně účasti na některé ze mší odebereme na autobus či vlak do Prahy.

Více, včetně fotogalerie zde

Komentáře