Články

Přijetí mezi kandidáty biřmování

Základy víry | Martin Staněk | 14.3.2024 15:58

V úterý 14. května v 18 hodin se setkáme v rámci mše sv. s těmi, kdo se připravují v delším kurzu ke svátosti biřmování a povzbudíme je na cestě přípravy. Obřad je v mnohém variací na přijetí do katechumenátu. Jedná se o požehnání a povzbuzení na další cestě k biřmování. 

 
Do kurzu přípravy k delší přípravě k biřmování se od listopadu registrovalo celkem 46 zájemců. Vytvořili jsme tedy registrační formulář, který nám napoví, kdo chce v přípravě pokračovat (existuje i varianta, že se nebudete moci obřadu zůčastnit, ale v přípravě chcete pokračovat).
Ti, kdo se rozhodnou vůbec nesměřovat nadále k biřmování, mají samozřejmě dveře kurzu nadále otevřené, kromě úterků i víkendy a duchovní rozhovory a konzultace.
Kdo by potřeboval cokoliv konzultovat (například nějakou vnitřní nejistotu, zda pokračovat), doprovázející tým je vám k dispozici.
 

Sraz zájemců o přijetí je společně s ručiteli (máte-li nějakého) v úterý 14.5. v 17.00 hodin v sakristii. Liturgie obřadu se bude probírat stručně v úterý 30.4. /oprava - 7.5./ na konci přednášky.
 


 
Těšíme se,
Tomáš Halík, Martin Staněk a další

Související články

Komentáře