Články

Film a spiritualita: Pohani

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 7.12.2023 19:00

Do neurotické, rozhádané a bezbožně žijící rodiny přijede jednoho dne zčistajasna fanaticky pobožná babička Natálie. Se svým neomylným náboženským přesvědčením a temperamentem naruší veškeré rodinné struktury a všechny členy rodiny začne předělávat tak, aby se to líbilo Bohu, v jakého věří ona. Podaří se jí pozměnit syna, snachu i souseda. Ale u dospívající vnučky Kristýny tvrdě narazí. Dívce je divné, proč se babička celý život toulala po klášterech a nežila se svou rodinou. Nelíbí se jí babiččina víra v pro ni směšný obraz Boha a děsí se toho, že vidí na svých rodičích narůstající babiččin vliv. Zároveň má svoje starosti s láskou k profesorovi na fakultě. Doma je nešťastná, vždyť se tam pořád hádají a křičí. A tak je protivná a drzá, což babička vyhodnocuje jako posedlost démony. Neustále se zhoršující rodinnou atmosféru náhle protne tragédie, která všechny zachrání.

Pohani (ČR 2023, Olga Dabrowská, 92 min., od 15 let)
čtvrtek 7. prosince 2023, Velký sál Městské knihovny, vstupné: 110 Kč

Promítání z cyklu Film a spiritualita uvádí ve spolupráci s Akademickou farností Praha dramaturg TV Noe Lukáš Jirsa. Recenze filmu.

 

Související články

Kateřina Černá

Komentáře