Články

Polské turné Tomáše Halíka

Aktuality | Kateřina Černá | 11.9.2023 14:14

T. Halík povede exercicie v katedrále v Lodži a bude přednášet na Celosvětovém sjezdu evangelických církví v Krakově.

Polsko - Tomáš Halík bude v týdnu od 11. září 2023 na polském turné. Nejprve povede od 11. do 13. září s kardinálem Grzegorzem Ryśem v katedrále v Lodži exercicie pro 500 polských kněží. Video záznam z exercicií: pondělí 11. 9. - úterý 12. 9. - středa 13. 9.

Ve čtvrtek 14. září v 11.45 pak pronese na pozvání Světové luterské federace jako první katolík zahajovací programovou přednášku na Celosvětovém sjezdu 148 evangelických církví z 99 zemí, reprezentujících 77 milionů veřících. Video záznam - text
 
Tomáš Halík a Grzegorz Rysz na exerciciích v lodžské katedrále. Foto: Lodžská arcidiecéze
 
Celosvětový sjezd evangelických církví v Krakově. Foto: LWF
 
Příspěvek Tomáše Halíka na zasedání Světové luterské federace v časopise The Tablet

Související články

Kateřina Černá

Komentáře