Salvátorská schola 33 let - výroční koncert

Aktuality | Martin Staněk | 10.6.2023 16:30

V sobotu 10. června od 16.30 proběhne koncert k příležitosti 33 let existence salvátorské scholy.
Kromě koncertu budou už od 14:00 přístupné doprovodné akce v kostele a přilehlých prostorech (sakristie, zkušebna, krypta, Vlašská kaple).
Půjde zejména o výstavy a promítání. K vidění budou fotografie, plakáty a artefakty spojené s historií a současností scholy.
Můžeme se těšit například na scholový slovník nebo na představení loga a hymny scholy, které je možné shlédnout na našich stránkách.
Bude zajištěno občerstvení a k zakoupení bude jedinečná edice výročního salvátorského ležáku.
Pro rodiče bude k dispozici dětský koutek.
Salvátorský areál se tak na jedno odpoledne změní v místo setkání všech, kdo tímto unikátním tělesem prošli.

Celý koncert je ke shlédnutí: https://youtu.be/hwG_1s2mm9E

Více o koncertu a schole se dozvíte v rozhovoru s jejím pomocným sbormistrem Filipem Rajnochem pro farní zpravodaj Salvatore.

Hudební program:

Vstupní skladba - Ecce sacerdos magnus
Alle Psallite Cum Luya
Ubi Caritas (Gjeilo)
Slavite Gospoda
Tristis est anima mea (V. Tučapský)
Hospodin je můj pastýř (O. Sklenička)
Salvátorští anonymové (9’30)
Paradise (T. Jajtner)
Dcery jeruzalémské
severské Aleluja
Chvalte Hospodina (M. Reiser)