Články

Ekumenická bohoslužba ke Dni Země a přednáška Chrise Staaba SJ

Aktuality | Kateřina Černá | 25.4.2023 18:00

Ekologická sekce České křesťanské akademie pořádá spolu s naší farností v úterý 25. dubna od 18 hodin ekumenickou bohoslužbu ke Dni Země. Hostí náš kaplan, jezuita Samuel Prívara, kázat bude Alexandra Jacobea, farářka Českobratrské církve evangelické v Praze – Dejvicích a členka projektu Nekostel. Bohoslužbu hudebně doprovodí sbor Gabriel.

Po ekumenické bohoslužbě vás zveme do sakristie na přednášku amerického jezuity Christophera Staaba na téma Our pilgrimage to God and God´s pilgrimage to us (Naše cesta k Bohu a Boží cesta k nám). Staab patří mezi přední odborníky na ignaciánskou spiritualitu. Spolu se Samuelem Prívarou pořádá duchovní cvičení, nejbližší se budou konat 3.–8. května 2023 v Kolínském klášteře. Přihlásit se můžete ZDE.

Foto Alexandry Jacobey: ČT, foto Christophera Staaba: Radio Magis

Rozhovor s Alexandrou Jacobeou v pořadu Hergot na Radiu Wave.
Obsah knihy Williama Faulknera Medvěd, o které Chris Staab hovořil na své přednášce.

 

Související články

Kateřina Černá

Komentáře