Články

Film a spiritualita: Fabelmanovi

Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 18.1.2023 19:00

Foto © 2022 Universal Studios and Amblin Entertainment

FILM A SPIRITUALITA: FABELMANOVI

Nejnovější projekt Stevena Spielberga je částečně autobiografický snímek o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. Navzdory všem nepřízním osudu a překážkám, které mu stojí v cestě, se Sammy ponoří do své vášně a filmování se mu stane životní cestou. 

The Fabelmans, USA 2022, Steven Spielberg, české tit., 151 min.
Velký sál Městské knihovny, vstupné: 100 Kč

V rámci cyklu Film a spiritualita uvádí Lukáš Jirsa, diskuse se sr. Rose Pacatte FSP, autorkou řady knih věnovaných filmu a spiritualitě a také vztahu médií a křesťanství, členkou ekumenických porot na filmových festivalech, zakladatelkou Centra mediálních studií dcer sv. Pavla v Los Angeles.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře