Články

Film a spiritualita SPECIÁL - Poslání: Radost

Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 20.12.2022 20:00

Jeho Svatost 14. dalajlama, duchovní vůdce Tibetu a přítel naší farnosti, a Desmond Tutu, jihoafrický arcibiskup a bojovník proti apartheidu, jsou dlouholetí přátelé, které spojuje hluboká moudrost i smysl pro humor. Dvě ikony světového náboženství a boje za svobodu se setkávají po mnoha letech odloučení a povídají si na téma hledání radosti v dnešním komplikovaném světě. Záznam jejich společného týdenního pobytu vdalajlamově sídle je obohacen výjimečnými archivními záběry událostí, které obě osobnosti formovaly jako politické a duchovní vůdce. V tomto unikátním rozhovoru se držitelé Templetonovy ceny i Nobelovy ceny míru vydávají hledat možné zdroje radosti prostřednictvím práce na sobě samém, které jsou podloženy i nejnovějšími vědeckými výzkumy mozku.

Poslání: Radost – Hledání štěstí v neklidných časech – úterý 20. prosince ve 20.00
velký sál Městské knihovny 

Související články

Kateřina Černá

Komentáře