Články

Film a spiritualita: Utama, čtvrtek 1. 12. v 19.00

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 1.12.2022 19:00

FILM A SPIRITUALITA: UTAMA

Stárnoucí indiánský pár z kmene Quechua žije na bolivijských pláních roky a roky tu samou rutinu oklopen stádem lam a majestátními horami. Nezvykle dlouhé sucho ale postaví Virginia a Sisu před obtížně řešitelné dilema. Co když se celý jejich způsob života chýlí k neodvratnému konci? Co když pro ně ve vyschlé krajině neexistuje žádná budoucnost? Do malé usedlosti na planině přijíždí jejich vnuk Clever a nabízí jim útočiště ve městě. Zároveň ale své prarodiče nedokáže ponechat napospas osudu, a tak se trojice indiánů po svém vypořádává s umíráním krajiny, nevyhnutelností změny a hledáním smyslu bytí tváří v tvář konci. 

Utama: La Terre oubliée (Bolívie – Urug. – Fr. 2022, režie: A. L. Grisi, české tit., 87 min., od 12 let)
velký sál Městské knihovny, vstupné: 100 Kč
uvádí Lukáš Jirsa

Související články

Kateřina Černá

Komentáře