Články

Česko proti strachu

Aktuality | FiLiP | 30.10.2022 16:00

Připojuji se k pozvání Milionu chvilek pro demokracii na shromáždění na Václavském náměstí v neděli 30. října v 16 hodin. Máme vážnou morální povinnost říci veřejně a všem, že naše národní zájmy a odpovědnost za sociálně slabé v naší zemi a naše solidarita s bojem Ukrajiny proti zločinům ruských okupantů jsou dvě věci, které nelze stavět proti sobě. Obě jsou projevem našeho předního národního zájmu, kterým je péče o charakter našeho národa a mravní profil naší společnosti. Pokud v tom obstojíme, nemusíme se bát ekonomických obtíží, protože pak se dokážeme postarat o sebe i o ty nejpotřebnější mezi námi.

Před měsícem – 28. září - přišli mnozí lidé vyjádřit na stejném místě své pochopitelné obavy z ekonomické situace, zaviněné Putinovou válkou proti naší civilizaci. Pátá kolona ruské propagandy se je pokusila zneužít ke svým politickým a finančním zájmům. Rozumíme obavám těchto lidí, avšak všem, kteří šíří a zneužívají strach, chceme připomenout slova básníka Františka Halase:
Jenom ne strach Jen žádný strach
/.../
Myslete na chorál
Malověrní
Myslete na chorál
Odmítáme strach a národní sobectví, zavazujeme k vytrvalosti, odvaze a solidaritě.
TOMÁŠ HALÍK

Související články

Komentáře