Články

33 tezí o církvi v době změny epoch

Aktuality | Kateřina Černá | 14.9.2022 06:00

Mons. Tomáš Halík promluvil 14. září v Římě na kurzu formace pro nové biskupy.

V prvních týdnech září 2022 se v Římě koná v prostorách univerzity Regina Apostolorum každoroční formační kurz pro nové biskupy, který organizuje vatikánské Dikasterium pro biskupy. Začal 1. září a hlavním tématem je „Ohlašovat evangelium v měnící se době: služba biskupa“.
Vzhledem k tomu, že v předchozích letech nebylo možné kurz uspořádat kvůli covidu, koná se letos ve dvou turnusech a dohromady se ho účastní asi 320 biskupů ze všech kontinentů. V rámci druhého týdne – pro biskupy z Evropy, USA, Kanady, Jižní Ameriky, Austrálie a Oceánie – byl Mons. Tomáš Halík pozván pronést přednášku o „znameních doby a úloze církve“. Svou přednášku nazval „33 tezí o církvi v době změny epoch“.
Na závěr kurzu bude v bazilice sv. Petra kardinál Ouellet předsedat společné mši a poté účastníky přijme papež František.

Církev v době velkých změn (z přednášky Tomáše Halíka pro nově jmenované biskupy) 

foto: Pontifical Athenaeum Regina Apostolorum

Související články

Kateřina Černá

Komentáře