Články

Dvě zahraniční ocenění

Aktuality | FiLiP | 25.11.2021 18:00

Mons. prof. Tomáši Halíkovi se v těchto dnech dostává významných zahraničních ocenění

Tomáš Halík čestným profesorem IIH

Tomáš Halík byl jmenován čestným profesorem Mezinárodního institutu pro hermeneutiku, který byl před 20 lety založen při Varšavské univerzitě. Jeho posláním je mezinárodní a interdisciplinární spolupráce fenomenologicky orientované hermeneutické filozofie. Mezinárodní komunita profesorů h.c. má za úkol rozvíjet spolupráci mezi filozofií, teologií, literární vědou a dalšími obory.

- - -

Cena Józefa Tischnera míří do Česka

Tomáš Halík obdrží jako první zahraniční laureát v Krakově prestižní Cenu Józefa Tischnera. Cena je pojmenována po polském filozofovi a duchovním otci hnutí Solidarita J. Tischnerovi (1931 - 2000)

Zpráva polské tiskové agentury:

Toto ocenění je udělováno nepřetržitě od roku 2001 významným intelektuálům, publicistům a sociálním aktivistům. Letošní laureát TOMÁŠ HALÍK - filozof, teolog a sociolog - byl oceněn v kategorii náboženská a filosofická tvorba, která je pokračováním Tischnerova "myšlení hodnot", za knihu Čas prázdných kostelů (Czas pustych kościołów), v níž ukazuje, že doba pandemie nás nutí znovuobjevit křesťanství.

Tischner   eKAI

video záznam

Související články

Komentáře