Články

Role křesťanů v procesu evropské integrace

Aktuality | FiLiP | 28.10.2021 17:00

Tomáš Halík obdržel 29. X. v Krakově prestižní cenu IN VERITATE

V Krakově se ve dnech 28.-30. října 2021 koná mezinárodní konference Role křesťanů v procesu evropské integrace, spoluorganizovaná frakcí Evropské lidové strany v Evropském Parlamentu, Radou evropských biskupských konferencí (COMECE) a Nadací Roberta Schumana, na níž promluví řada politických, církevních a akademických představitelů z několika evropských zemí, včetně kardinála Jeana-Claude Hollericha, prezidenta COMECE.

Součástí konference je již potřetí slavnostní předání Ceny biskupa Pieronka IN VERITATE za „za vynikající postoje a úspěchy při spojování křesťanských a evropských hodnot.“ Předchozími nositeli byli bývalá polská premiérka prof. Hana Suchocká a blízký spolupracovník papeže Jana Pavla II. prof. Rocco Buttiglione. Letošní cenu obdrží (v pátek 29. 10. v 19 hod.) prof. Tomáš Halík. Laudatio pronese prof. Suchocká.

Tomáš Halík rovněž vystoupí (v pátek 29. 10. v 12.30 hod.) jako jeden z hlavních řečníků konference na téma „Krize hodnot a současná vize lidské osoby“.

Konferenci bude možno sledovat na YouTube

Záznam k poslechu

Program konference

Související články

Komentáře