Články

Film a spiritualita: Jednotka intenzivního života

Aktuality | FiLiP | 14.10.2021 19:00

Projekce filmu v rámci cyklu Film a spiritualita

JEDNOTKA INTENZIVNÍHO ŽIVOTA – čtvrtek 14. října v 19.00

(ČR 2021, Adéla Komrzý, 76 min.)

Lékaři Ondřej a Kateřina se při své práci často dotýkají nedotknutelného. Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60–70 % české společnosti, bohužel zapomíná: „Jak žít dobrý život s nemocí?“ Režisérka Adéla Komrzý v průběhu tří let dokumentovala Oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze.

Projekce z cyklu Film & spiritualita s úvodem a moderovanou diskuzí
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Vstupné 100 Kč
Velký sál Městské knihovny od 19 hod. 

Související články

Komentáře