Články

Film a spiritualita - Chlast / Druk. 17.6. 2021

Aktuality | Martin Staněk | 17.6.2021 19:00

17.6. 2021 
Film a spiritualita: Chlast / Druk


Již název filmu vypovídá o tématu, kolem kterého se příběh točí. Existuje totiž teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou válku s notnou dávkou alkoholu, kdo ví, co způsobí pár kapek jim a jejich
studentům? Prvotní výsledky jsou povzbudivé a tento malý projekt se stane opravdovým akademickým výzkumem. Jak jejich hodiny, tak výsledky se zlepšují a skupina znovu dostane chuť do života! Když však výzkum přeženou, někteří musí skončit. Je stále jasnější, že i když alkohol mohl dopomoci ke skvělým úspěchům v historii, některé odvážné činy mají své následky.


Akademikcá farnost Praha ve spolupráci s Městskou knihovnou Praha, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Dánsko 2020, Thomas Vinterberg, české titulky, 117 min., od 12 let
Vstupné 110 Kč, velký sál v 19.00

POZOR - COVID-19 OPATŘENÍ!

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat alespoň jednu z následujících podmínek:
- negativní RT-PCR ne starší 7 dnů,
- negativní antigenní test ne starší 72 hodin,
- prodělané onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dnů před konáním akce,
- očkování proti COVID-19, kdy od aplikace jednofázové vakcíny uplynulo 14 dní, od aplikace dvoufázové vakcíny 22
dní po první dávce.
Splnění podmínky je po vyzvání nutné doložit dokladem. Návštěvníky prosíme o dodržování předepsaných
rozestupů, v sále s využitím vždy jednoho volného sedadla. Vedle sebe mohou sedět jen osoby z jedné domácnosti.
Před vstupem do sálu si dezinfikujte ruce. Respirátor je povinný při vstupu do budovy Ústřední knihovny a po celou dobu konání akce.

Související články

Komentáře