P. Petr Vacík SJ odchází do Říma

Aktuality | Martin Staněk | 13.12.2020 23:59

P. Petr Vacík SJ byl v nedávných dnech povolán svým domovským řádem jezuitů do nového působiště. Bude jím Radio Vaticana, kde bude vykonávat funkci ředitele jeho české sekce.
V neděli 13.12. se rozloučil poslední mší sv. a v lednu se přesouvá do Říma.

V naší farnosti působil jako farní vikář (kaplan) celých 10 let, v červnu roku 2010 v našem kostele přijal z rukou biskupa Mons. Václava Malého kněžské svěcení.
Během oněch deseti let působil také jako ředitel a doprovázející v kurzech Kolínského kláštera - dnes Centra spirituality a duchovních cvičení.
V naší farnosti duchovně doprovázel, zpovídal, oddával, křtil, doprovázel dospělé v Kurzu základy víry a angažoval se v cyklu Film a spiritualita.

Postupně zde na webu připravíme malý medailonek.

Petrovi za jeho skvělou práci děkujeme a budeme doufat, že nám jej věčný Řím opět co nejdříve navrátí.

Je také možné přispět symbolickou částkou na dárek na odchodnou, který mu zpříjemní pracovní týdny v temném studiu vatikánského rozhlasu. Více zde.

Z rozlučkové mše sv. 13.12.                                                        foto M.Janeček

Gaudete 13.XII.2020 - foto FiLiP

Z Velikonoc 2015                                                    foto MS