Online adventní rekolekce II

Aktuality | Martin Staněk | 19.12.2020 09:00

Online adventní rekolekce II - Modlitba jako dialog a setkání.

Kdy: sobota 19. a neděle 20. prosince 2020

Doprovázejí: ThLic. Martin Staněk a sr. Irena Göbelová CSTF

Kapacita: 20 účastníků

Pro koho jsou určeny:  Čas zastavení v předvánočním shonu. Pro ty, kdo by se rádi jednak něco o modlitbě dozvěděli (metody, styly, čas a prostor modlitby), a zároveň si některé typy modlitby vyzkoušeli (konkrétně lectio divina, modlitba žalmů, doprovázená meditace)

Program a časový harmonogram:

sdílení osobní zkušenosti s modlitbou  - přednáška o typech modlitby -  práce s biblickou meditací (lectio divina) - tipy na modlitbu - osobní duchovní rozhovor/konzultace  - doprovázená meditace.

sobota:

9:00 - 11:00    1. setkání

14:00 - 16:00  2. setkání

18:00 - 19:00  3. setkání

neděle:

9:00 - 11:00    4. setkání

Během soboty bude mimo naše společná setkání možnost osobních rozhovorů online formou (telefon, Skype) s doprovázejícími.

Technické podmínky:
K dispozici je třeba mít počítač nebo telefon s kamerou a mikrofonem a přístupem k wifi. Platformou bude Skype, na uvedenou mailovou adresu bude do čtvrtku účastníkům zaslán konkrétní návod a link, jak se ke konferenci připojit. Není třeba mít staženou aplikaci Skype ani účet, stačí webové rozhraní.

Další podmínky: možnost zalézt si o samotě do ústraní alespoň na příslušnou dobu setkání (2 hodiny v kuse).
Bible po ruce, dostatek tekutin, jídla a tepla.

Kurzovné: 700 Kč (platba na farní účet 1933882329/0800, var. symbol 19122020)

Přihlášky:

Přihlašovací formulář

Další informace a konzultace: [email protected]

Doprovázející:

Mgr. Irena Göbelová CSTF je řeholní sestra z pražské komunity Karmel Edith Steinové, duchovní doprovázející, psycholožka, pastorační spolupracovnice v Akademické farnosti.

ThLic. Mgr. Martin Staněk je teolog, koordinátor pastoračních aktivit Akademické farnosti, doprovázející konvertitů v Kurzu základů víry a snoubenců v Cyklech o manželství.