Články

Kniha Mons. Tomáše Halíka se stala v Americe náboženskou knihou roku

Aktuality | Sandra Krupičková | 17.6.2020 12:00

Autobiografie Tomáše Halíka From the Underground Church to Freedom (Z podzemní církve do svobody, Notre Dame University Press, česky: To že byl život? NLN 2018) získala v USA zlatou medaili za nejlepší knihu roku v oblasti náboženství. Kniha vyšla již česky, polsky, německy, portugalsky a holandsky. Předmluvu k polskému vydání napsal polský primas arcibiskup Stanislaw Polak.  V roce 2016 získal Tomáš Halík v USA zlatou medaili za nejlepší knihu roku v oblasti filozofie za knihu I Want You To Be (NDUP 2016, česky Chci, abys byl, NLN).

Na podzim tohoto roku vydá Tomáš Halík v Nakladatelství Lidové noviny knihu kázání z doby koronaviru Čas prázdných kostelů; kniha vyjde rovněž polsky, německy a portugalsky.  Tomáš Halík přispěl rovněž do knihy osmi teologů Křesťanství v době korona-krize, která z iniciativy kardinála Kaspera vyjde na podzim v řadě světových jazyků s předmluvou papeže Františka.

Související články

Sandra Krupičková

Komentáře