Salvátor opět otevírá své brány

Aktuality | Martin Staněk | 31.5.2020 14:00

Akademická farnost se opět otevírá na slavnost Seslání Ducha svatého, v neděli 31. května 2020.
Konat se budou obě nedělní mše sv., tedy ve 14 i ve 20 hodin.

ZDE najdete opatření, která jsou s návštěvou kostela z hygienických důvodů spjata

Mše a bohoslužby slova

Na základě nejnovějších informací ohledně rozvolňování opatření (shromáždění do 300 osob) oznamujeme s radostí, že první mše sv. se bude konat v našem kostele 31.5. ve 14.00 i ve 20.00 a poté pravidelně až do konce června. Od začátku července do konce září bude jako každý rok slavena pouze jedna nedělní mše sv., a to ve 20 hodin.

Úterní mše se pravděpodobně konat do října nebudou (toto rozhodnutí se ještě může změnit)
Čtvrteční adorace se také nekonají.
Počínaje úterým 26.5. je k dispozici Marek Orko Vácha od 18 do 19.30 k duchovní pohotovosti

Kurz základů víry

Počínaje úterým 12.5. se již scházíme v úterky v 18.00 v kostele.  Vstup je přes sakristii.
Vstup do katechumenátu, původně plánovaný na 29.3., se odsouvá na 28. 6.
Biřmování, původně plánované na 26.4. se odsouvá na říjen 2020.

Všechny důležité informace jsou frekventantům zasílány emailem, případně je možné se (nepovinně) zapojit do fb skupiny KZV2019.
Děkujeme všem za trpělivost a prosíme, vytrvejte!

Cyklus o manželství (společná příprava na svatbu)

Skončil ve formě online videopřednášek 25.5. Další se bude konat od dubna 2021.

Křty dětí

Již přihlášení zájemci, kteří museli odložit křty svých ratolestí z března, dubna i května, mohou nechat své děti pokřtít  7. a 14.6., a to přede mši sv. , konkrétně ve 12.45 v kostele.
Další zájemce prosíme o vyčkání na říjnové termíny.

Provoz farní kanceláře

V současné době jsme k dispozici v sakristii 4x týdně , a to mezi 9 a 15h.

v provozních a administrativních záležitostech na Sandru Krupičkovou: [email protected], tel. +420 724 367 681, 222 221 339 (po-pá 9-13h),
v technických věcech na našeho technického admnistrátora Pavla Šimáčka [email protected], tel: 222 221 339 (po - pá 9-15h)
V pastoračních záležitostech se prosím obracejte na Martina Staňka: [email protected],  (po, st, čt)

Ekonomická situace farnosti

Ekonomická rada farnosti v čele s Mons. Tomášem Halíkem připravuje nouzová řešení k financování farnosti. Farnost je z naprosté většiny závislá na turistickém provozu (pronájem kostela ke koncertní činnosti), který ustal a není jisté, kdy bude opět obnoven.  Taktéž nedělní sbírky, které tvoří téměř 20 procent příjmů, se nekonají.  Kněží jsou stále placeni z rozpočtu Arcibiskupství pražského, ale naši další zaměstnanci (pastorační referent - koordinátor farnosti, farní asistentka, technický administrátor - správce budovy, varhaníci a varhanice, kostelníci a úklid) mohou být časem vystaveni finanční nejistotě.
Projekt rekonstrukce ozvučení kostela jsme proto i z těchto důvodů dočasně pozastavili.
Budeme rádi za Vaši pomoc, například formou Vašeho obvyklého nedělního příspěvku, zaslaného na náš účet. Děkujeme všem, kdo již vyslyšeli naši prosbu!

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na všechna setkání s vámi,

Mons. Prof. Tomáš Halík, farář,
Martin Staněk, pastorační referent a koordinátor
a celý farní tým