Články

Film a spiritualita: Ixcanul, středa 4. 3. v 19.00

Nezařazeno | Sandra Krupičková | 4.3.2020 19:00

Projekce filmu v rámci cyklu Film a spiritualita

Ixcanul (Guatemala – Francie 2015, Jayro Bustamante, české titulky 100 min.)

Sedmnáctiletá María je prostá indiánská dívka žijící s rodiči na úpatí sopečného vulkánu. Když se poprvé zamiluje, její život nečekaně nabere zcela jiný směr. Koloběh přírody a koloběh života vměstnal debutující talent Jayro Bustamante do minimalistického jazyka dlouhých záběrů a rurální symboliky. V příběhu situovaném do drsného a přírodní mystikou prostoupeného prostředí nechybí společenská kritika současné Guatemaly, která dokazuje, že Jayro Bustamante byl už ve své prvotině schopný suverénně spojit psychologická a sociální témata. Film v roce 2015 ohromil Berlinale a získal prestižní cenu Alfreda Bauera.

Projekce z cyklu Film & spiritualita s úvodem a moderovanou diskuzí 
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Velký sál Městské knihovny od 19 hod.
Vstupné 110 Kč

Související články

Sandra Krupičková

Komentáře