Články

Co se děje kolem kolínského kláštera

Aktuality | Veronika Mynaříková | 20.12.2019 11:50

Zformovala se skupina zástupců komunity a provázejících a proběhlo několik jednání – s provinciály jezuitů i kapucínů, ale například i s možnými důležitými partnery, jakým by se mohlo stát město Kolín. Podstatné bylo ujištění pana provinciála kapucínů P. Mgr. Dismase Michaela Tomaštíka OFMCap, že pokud budou mít kapucíni záruky, že nájemce zajistí rekonstrukci a obstará provoz, nebudou nezbytně přistupovat k prodeji. Vzniká proto komplexní návrh na správu a provoz kláštera, který vychází vstříc předchozímu rozhodnutí jezuitského provinciála a jeho konzultu a jejich obavám z neschopnosti zajistit finančně a personálně fungování kolínského exercičního domu. Návrh bude skupina projednávat s jezuity začátkem ledna. Skupina děkuje za všechny ohlasy a e-maily, které jste zasílali směrem k jezuitům, a vyjádření vděčnosti za jejich dosavadní práci a za podporu, aby v díle pokračovali i dále.

Pokud vás zajímají aktuální informace, můžete se registrovat na http://bit.ly/klasterkolin

 

 

 

 

Související články

Veronika Mynaříková

Komentáře