Články

Diskuzní večer: Dvojí sekularizace Evropy, 9.12. od 18.00

Aktuality | Veronika Mynaříková | 9.12.2019 18:00

Dne 9. prosince od 18 hod. Vás zveme na diskusní večer, na kterém promluví prof. Paul Zulehner (kněz a pastorální teolog) a prof. Eberhard Tiefensee (filozof a teolog). Moderuje prof. Tomáš Halík.

Tématem diskuse bude víra nevěřících a její odlišné aspekty v zemích bývalého sovětského bloku a v zemích západní Evropy. Je mezi těmito oblastmi stále ještě rozdíl v povaze víry nevěřících, nebo se smývá v procesu globalizace? Jaké faktory jsou důvodem rozdílů mezi přístupy k náboženství a sekularizaci v jednotlivých postkomunistických zemích? A co mají tyto postkomunistické země dnes společného se Západem? V co věří nevěřící? Jaká je spiritualita těchto lidí? Považují něco za posvátné?

Organizují: Prof. Tomáš Halík, ÚFAR FF UK, Křesťanská akademie

Místo konání: Dominikánská8 – barokní refektář, Praha 1. Vstup volný.

Související články

Veronika Mynaříková

Komentáře