Články

Zapojujeme se do akce Červená středa - RedWednesday 2019

Aktuality | Veronika Mynaříková | 27.11.2019 00:00

Ve středu 27. listopadu se připojujeme k akci Červená středa - #RedWednesday 2019, a to červeným osvětlením kupole kostela. 

Smyslem akce je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. 

V České republice akci pořádá Česká biskupská konference společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR, připojují se tak k iniciativě křesťanské organizace Aid to the Church in Need. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě - mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách. 

Více o hlavním programu Červené středy v Praze naleznete na webu CIRKEV.cz

Související články

Veronika Mynaříková

Komentáře