Články

Film a spiritualita: Kafarnaum, středa 10.4. v 19.00

Aktuality | Marta Mills | 10.4.2019 19:00

Kafarnaum (Cafarnaúm, Libanon – Francie 2018, Nadine Labaki, arabsky s čes. tit., 120 min., od 12 let)

Příběh dvanáctiletého chlapce, který zažaluje své rodiče za to, že mu dali život, je strhující výpovědí o životě nejchudších ve slumech současného Libanonu. Snímek, který na festivalu v Cannes ohromil diváky, kritiku i porotu, je díky své směsi realismu a intenzivních emocí přirovnáván k slavnému Milionáři z chatrče. Libanonská režisérka a scenáristka Nadine Labaki podává vyhrocené a lehce pikareskní svědectví o extrémních podmínkách života ve své zemi pohledem malého dítěte, a přitom se neuchyluje k emocionálnímu vydírání – zdánlivě neochvějně ponurou trajektorii příběhu navíc účelně obohacuje o záblesky radosti a humoru.

Film byl nominován n Oscara za nejlepší zahraniční film a na festivalu v Cannes získal Cenu ekumenické poroty a dvě další. 
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

Vstupné 90 Kč
Velký sál Městské knihovny, Mariánské náměstí, v 19.00

Související články

Komentáře