Články

Výlet spolku Cesta: Podolská vodárna a procházkou na Zbraslav, sobota 9.2.

Aktuality | Marta Mills | 9.2.2019 12:40

Srdečně vás zveme na návštěvu vodárny v Podolí, elegantní budovy postavené podle projektu Antonína Engela. Právě tady se od roku 1929 do roku 2002 měnila voda z Vltavy na vodu pitnou. V současnosti slouží Podolská vodárna jako záložní zdroj doplňující dva hlavní zdroje – vodní nádrž Želivku a Káraný. Komentovaná cca dvouhodinová prohlídka nám dá nahlédnout do tajů procesů, které i říční vodu promění ve vodu pitnou. Podíváme se také na ochoz tzv. vodárenské věže, odkud se nám naskytne krásný výhled na Pražský hrad, Vyšehrad, Smíchov i Petřín.
Po prohlídce vodárny se vydáme pěšky podél Vltavy na Zbraslav (cca 11 km). Návrat do centra Prahy autobusem MHD. Počet výletníků je tentokrát omezen na 15 osob, což je počet již zakoupených vstupenek.
Cena vstupného na osobu je 130 Kč. Sraz je v sobotu 9. února 2019 v 12.40 před vchodem do Muzea pražského vodárenství na adrese Podolská 15/17, 147 00 Praha Podolí. Prohlídka začíná ve 13 hod.

Prosím, hlaste se nejpozději do středy 6. února (včetně) e-mailem na adresu: spolekcesta(zavinac)email.cz

Za výletní spolek Cesta 
Larisa Jurkivová a Lucie Melounová

foto: ESTAV.cz

Související články

Komentáře