Články

Film a spiritualita: Já, Maria Callas, středa 6.2. v 19.00

Aktuality | Marta Mills | 6.2.2019 19:00

Maria by Callas, Francie 2017, Tom Volf, české tit., 113 min.,vstupné 80 Kč,velký sál Městské knihovny v 19.00

Poprvé, čtyřicet let po své smrti, vypráví nejslavnější operní pěvkyně všech dob Maria Callas svůj příběh – a to vlastními slovy. Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Maria Callas: vášnivá i tragická diva, bytost pevná i křehká – ale vždy fascinující.
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

 

ukázka z filmu s českými titulky: youtube.com

recenze: operaplus.cz a vogue.com

Související články

Komentáře