Články

Výlet spolku Cesta: Kryštofovo údolí, Ještěd, Liberec, sobota 12.5.

Aktuality | Marta Mills | 12.5.2018 06:45

Květnové putování začneme v Kryštofově Údolí, malebné vesničce na Liberecku, proslavené kromě jiného i venkovním betlémem akademického malíře Josefa Jíry. Odtud se vydáme kolem Novinského železničního viaduktu na Ještěd (1012m.n.m.), nejvyšší horu Ještědského hřbetu s impozantní českou stavbou 20. století. Postavena podle návrhu architekta Karla Hubáčka a oceněna v roce 1969 Perretovou cenou. Cesta dál povede přes Pláně k rozcestníku U Šámalů, nacházejícího se před stejnojmennou horskou hospůdkou, jejíž historie sahá až do roku 1864. Potom to už to bude coby kamenem dohodil do Liberce – Horního Hanychova na točnu tramvaje č. 3, která nás vrátí zpátky do víru města Liberce.

Celá trasa měří cca 19 km. Krátká 8 km varianta končí na Ještědu, odkud je možné dopravit se do Horního Hanychova lanovkou.

Sraz je v sobotu 12. 5. 2018 v 6.45 na autobusovém nádraží Černý Most. Doporučený spoj – autobus společnosti Student Agency s odjezdem 07.00. Předpokládaný návrat do Prahy je v 19.05 autobusem stejné společnosti odjíždějícím z Liberce - Fügnerova v 18.00. 

Jízdenky s místenkami si, prosím, zajistěte předem každý sám. 

Přihlášky očekáváme do pátku 11. května 2018 na e-mailu: [email protected] 

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Jana Toulcová

Související články

Komentáře