Články

Třetí symposium k teologickým podnětům Tomáše Halíka v USA

Aktuality | FiLiP | 27.11.2017 14:30

Třetí symposium na americké univerzitě Notre Dame, věnované teologickému projektu Tomáše Halíka, se bude konat v pondělí 27.11. od 8.30 a.m. místního času (14.30 - 21.30 středoevropského času) a bude...

...přenášeno on line na YouTube. Tři symposia během letošního podzimního semestru se vztahují jak k myšlenkám knihy Tomáše Halíka Chci, abys byl (kterou pod názvem I Want You to Be publikoval Notre Dame University Press a která získala v letos Chicagu zlatou medaili a titul americké Knihy roku v oblasti filozofie a v kanadském Quebecku první cenu v oblasti teologie od asociace katolických médií USA a Kanady), tak k projektu "Teologická hermeneutika současné kultury a společnosti", na němž Tomáš Halík v při akademických v USA v podzimním semestru 2015 a 2017 pracoval. Poslední symposium, nazvané "Jak odpovědět na znamení doby?" bude mít podobu čtyř panelových diskusí, na nichž vystoupí teologové, sociologové a filozofové z několika amerických univerzit, Jižní Ameriky a Afriky. Témata jednotlivých panelů jsou:
1. Teologie pro postsekulární věk: Trendy v současné teologii v Severní a Jižní Americe (15.00 hod.)
2. Spiritualita pro postsekulární věk (16.30 hod.)
3. Spiritualita a teologie při interpretaci "znamení času" (19.15 hod.)
4. Křesťanská identita v multikulturním světě (20.45 hod.)

Související články

Komentáře