Lidé kolem nás: lidé bez domova, 27.11. od 19.00

Aktuality | Marta Mills | 27.11.2017 19:00

Dovolujeme si Vás pozvat na obnovený unikátní přednáškovo-diskusně-propojující cyklus:

Lidé kolem nás - Lidé bez domova

Jak člověk skončí na ulici?
Jak se na ulici žije?
Lze se z ulice vůbec dostat?

Hosté:
Vojtěch Fiedler (Pragulic)
sr. Maria Cilla (sestry Matky Terezy)
PhDr. Pavel Pěnkava (sociální kurátor - Praha 1)
Ing. Peter Koldinský (Komunita Sant'Egidio)

Večer bude rozdělen na tři 20 minutové části:
1. Osobní příběh člověka, který sám žil na ulici + obecný úvod do problematiky experty na téma.
2. Řízená diskuse tří klíčových otázek s hosty a diváky.
3. Volná diskuse v přilehlé kavárně za účelem propojování se a diskutování nových projektů zabývajících se problémem.

V minulém roce testovaný nový formát přednášek - diskusí se zacílením především na mladé lidi hlásící se ke křesťanství různých konfesí i podob v ČR, se v tomto akademickém roce již rozbíhá v plném proudu. Jeho cílem je ve formátu "tří hokejových třetin" studovat témata, která na sobě "nosí" lidé chodící po ulicích naší země kolem nás, zároveň také hledat možnosti, nakolik mohou mladí lidé sami vstupovat do řešení těchto problémů.

Cyklus organizují: Akademická farnost Praha - Salvátor, Komunita Sanť Egidio v České republice, Ekumenický seminář Žižkov a Online encyklopedie migrace, z.s.

Cyklus Lidé kolem nás pondělí 27.11. od 19.00 v sakristii kostela.