Články

VIII. Fotomaraton Salvátor 3.6.2017


Motto: 12 hodin - 12 témat – 12 snímků a vaše otevřené oči

Oč jde: Soutěžní fotoexercicie, sobotní procházka městem nebo přírodou s otevřenýma očima a fotoaparátem trochu jinak. Fotograficko – exerciční prožití jarního dne. Vnímat témata očima i srdcem, soustředit se, meditovat v běhu. 
Start: 3. června 2017 v 9 hod. v sakristii Nejsv. Salvátora (otevřeno od 8.30)
Co se fotí: Témata jsou do startu tajná, letos je jejich autorem P. Petr Vacík SJ.
Nač se fotí: Na cokoliv, důležitý je nápad
Startovné: 100 Kč účastnický poplatek, 160 Kč pro vyvolání digitálních fotografií (kinofilm, svitek 160+ 90 Kč). Vaše fotografie si po soutěži odnesete domů
Focením vše nekončí - součástí je aktivní vyhodnocení soutěže účastníky a promítání vítězných fotografií v neděli 25. června od 21 hod. v sakristii kostela.

Další informace níže a při startu soutěže.
Organizují Martin Staněk a Míša Pluskalová

Více informací: 

Účastníci se sami podílejí na organizaci soutěže, fotografie sami hodnotí, mají možnost vidět, jak témata viděli a zachytili ostatní a aktivně se zapojit do prezentace výsledků. Zahájení: sobota 3. června 2017 v 9.00 hod. (možnost přicházet již od 8.30) v sakristii kostela Nejsv. Salvátora, kdy bude zveřejněno i 12 témat, která budou do té doby tajná. Doba trvání: 12 hodin.
Zakončení: 21 hodin SEČ (tedy nikoliv SELČ!). Podepsané kinofilmy a „hrací karty“ bude možné odevzdat od 19 hodin v CAFÉ KAMPUS, Náprstkova 10, Praha 1, stahování dat z karet bude probíhat ve stejném čase.

Místo konání soutěže: Hlavní město Praha. 

Pravidla: 

Čím můžete fotit: čímkoliv, automatem, mobilem, zrcadlovkou, a to jak digitální, tak analogovou, na kinofilm i středoformát. 
Podmínkou při focení na film je použití filmu, který se vyvolává procesem C-41 (tzn. barva i čb). Ke každému tématu odevzdáte pouze jeden snímek elektronicky nebo napíšete číslo snímku k tématu na hrací kartě.

Soutěžní poplatek: Slouží ke zhotovení fotografií, které se použijí k hodnocení soutěže: odvíjí se podle typu použitého média: digi – 160 Kč;  kinofilm/svitek 160+90 Kč (vyvolání filmu). Vaše fotografie zůstávají vaším mejetkem, můžete si je po vyhlášení soutěže odnést domů. Dále se platí startovné ve výši 100 Kč na pokrytí nákladů farnosti.

Co se děje po soutěži: Filmy se nechají vyvolat ve FotoŠkoda a vyrobí se fotky velikosti 13×18 cm. 

Vyhodnocení snímků: Vyhodnocení proběhne v týdnu od 11.6. do 18.6. 2017 v lodi kostela Nejsv. Salvátora. Fotky bodují sami soutěžící. Snímky se rozloží podle témat a očíslují. Každý účastník má možnost přijít a hodnotit nejlepší tři snímky z každého tématu, své fotky přirozeně nehodnotí. Fotky budou volně přístupné pro všechny návštěvníky kostela.

Prezentace: Vítězné snímky budou veřejně prezentovány formou promítání v sakristii kostela v neděli 25.6. po večerní mši sv., tedy cca od 21 hodin. Autoři vítězných fotografií mohou svoje fotografie v rámci promítání komentovat. Nejúspěšnější soutěžící budou odměněni.

Jak je možné pomáhat při organizaci soutěže (nejen pro účastníky vlastní soutěže): 

• V den konání soutěže od 19 hod. cca hodinu stahovat do počítače digitální snímky 
• Přijít před začátkem hodnocení a pomoci rozkládat fotky a připravit na vyhodnocení (bude upřesněno) 

Za organizátory se těší 
Michaela Pluskalová a Martin Staněk

Zobrazování obrázku 08_ZK_divadlo pro anděly7.JPG 

foto Katka Doušová a Zbyněk Halbhuber - Fotomaraton 2016 - téma: Divadlo pro anděly

Výběr z minulých ročníků:
fotomaraton 2010
fotomaraton 2007
fotomaraton 2006

 
foto Petr Vacík  - Fotomaraton 2006

 

Související články

Komentáře