Články

Noc kostelů, 9. června 2017

Aktuality | Marta Mills | 9.6.2017 20:00

20.00 - 24.00

Pouť světla přes Karlův most
Spojení nevěřícího Tomáše a Krista Spasitele soukromou poutí s rozsvícenými svícemi přes Karlův most mezi akademickým kostelem Nejsv. Salvátora na Křižovnickém náměstí a augustiniánským kostelem sv. Tomáše na Malé Straně.
Svíčky a průvodní text na cestu je možné si vyzvednout u oltáře sv.Ignáce v závěru severní lodi kostela.

Moře světel 
Tradiční salvátorský světelný objekt vytvořený ze svíček ve starém presbytáři.
Svíčky jsou k dispozici před svatostánkem, informace k postupu rozsvěcení poskytne služba na místě.

Via Sancta Clementina
Prostorové propojení kostela Nejsv. Salvátora a řeckokatolické katedrály sv. Klimenta
Paralelní ulice, částečná vzpomínka na zašlé časy, kdy bylo Klementinum jedním objektem.

speciální program:

20.50 a 21.50 Zuzana Ferjenčíková: Sub Tuum Praesidium
Eva Bublová - varhany
Jiří Hodina - gregoriánský chorál

21.00 a 22.00  – Ingrediente
I letošní Noc kostelů si můžete připomenout hudebni doprovod mše sv. o Květné neděli.  Hudební koncept tak navazuje na předcházející roky, kdy liturgii o Květné neděli a v opakování o Noci kostelů doprovázela experimentální hudba. Letošního konceptu se opět ujal skladatel a multiinstrumentalista Tomáš Reindl. Zazní kombinace starých tradic duchovní hudby s improvizačními vstupy a novými možnostmi hudebních technologií.

Obsazení:
Tomáš Reindl  - realtime electronic, tabla, klarinet, koncovka
Jan Jirucha - pozoun
Jiří Hodina - gregoriánský chorál, housle
Eva Bublová - varhanní improvizace

Koncepce: Martin Staněk, Norbert Schmidt, Tomáš Reindl, Matěj Forman

Produkce: Marta Mills, Martin Staněk

Koordinace a realizace: Pavel Šimáček, Marta Mills, Michal Tomáška, Eliška Pácaltová

Poděkování:

Matěj Forman, Eliška Pácaltová, Jitka Honajzrová, Veronika Štefanová, Pavel Pácalt, Radek Galabov, Jan Stáhala, Klára Vukmanov-Šimokov, Tomáš Urbánek, Tomáš Horáček, Adam Drahoš, Pavla Loucká, Radka Škodová, Jan Piruchta, Michaela Vostřelová, Tereza Hradilová, Patrik Štych, Daniel Kolář, Daniel Kunzo, Franta Staněk, Adam Jeník

([email protected]; 222 221 339)

V roce 2016 u nás bylo  5 300 návštěvníků

V roce 2017 dokonce 6 300 návštěvníků

 

Více informací o Noci kostelů najdete zde: www.NOCKOSTELU.cz

Dále se obracíme na ty z vás, kteří by rádi přiložili ruku k salvátorskému dílu a pomohli pro návštěvníky Noci kostelů vytvořit nezapomenutelnou atmosféru. Chcete-li se stát členem týmu Noci kostelů, přihlaste se prosím přes tento webový formulář: Noc kostelů - formulář k přihlášení. Díky a těšíme se na vás!

foto Petr Neubert 2015

foto Martin Staněk 2015

Související články

Komentáře