Články

Film a spiritualita: Volání netvora - Příběh života, 3.5. od 19.00

Aktuality | Marta Mills | 3.5.2017 19:00

VOLÁNÍ NETVORA: PŘÍBĚH ŽIVOTA / A Monster Calls
USA – Španělsko 2016, Juan Antonio Bayona, české titulky, 108 min., od 12 let

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička (Sigourney Weaver) ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. 

Film podle úspěšné knihy pro mládež Patricka Nesse vyniká svým výtvarným pojetím propojování reality a fantaskna. Volání netvora je vizuálně působivé zamyšlení nad nutností postavit se svému bylo ohodnoceno devíti cenami GOYA, osmi cenami GAUDÍ.

Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí. Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík, SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D. Velký sál Městské knihovny, vstupné 80 kč.


 

Související články

Komentáře