Články

Film a spiritualita: Zkouška dospělosti / Bacalaureat, středa 19.4.

Aktuality | Marta Mills | 19.4.2017 19:00

Jako lékař a občan se Romeo těší úctě obyvatel malého města v Transylvánii. Jeho pověst se začne hroutit, když se ve snaze zajistit nadané dceři lepší budoucnost zaplete do řetězce služeb a protislužeb a ztratí tvář i před svou rodinou.
Drama o kompromisech, osobní morálce a podstatě rodičovství je po 4 měsících, 3 týdnech a 2 dnech dalším filmem Cristiana Mungiu, který si odnesl ocenění z hlavní soutěže v Cannes a pro mnohé kritiky patřil k tomu nejlepšímu, co festival v Cannes v loňském roce nabídl.

Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí. Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Rumunsko – Francie – Belgie, 2016, režie Cristian Mungiu, české titulky, 128 min., od 12 let, vstupné 80 Kč, velký sál Městské knihovny, Mariánské náměstí.

Online rezervace: www.mlp.cz 

trailer k filmu s anglickými titulky - youtube.com

 

 

 

Související články

Komentáře