Články

Lidé kolem nás: Mons. Svjatoslav Ševčuk, 7.3.2017 od 20.00

Aktuality | Marta Mills | 7.3.2017 20:00

Ve spolupráci se Studentským hnutím za solidaritu a Online encyklopedií migrace z.s. vás zvou na třetí besedu v rámci cyklu debat s názvem "Lidé kolem nás". Hostem Mons. Tomáše Halíka bude Mons. Svjatoslav Ševčuk, arcibiskup ukrajinské řeckokatolické církve a Vyšší archieparcha Kyjevsko-Haličský. Tématem bude role církví během konfliktu na Ukrajině. Úterý 7.3. 2017 od 20.00, vstup volný, sakristie je přístupná pouze z nádvoří Klementina.

Zájemci se mohou od 17 hodin zúčastnit bohoslužby v řeckokatolické katedrále sv. Klimenta v Karlově ulici, kterou bude sloužit Mons. S.Ševčuk.

Ve středu 8.3. se od 19.15 na FF UK v místnosti č. 200 koná debata s Mons.Ševčukem
a Prof. Martinem C. Putnou na téma: Zkušenost ukrajinského Majdanu pro křesťanství dnes

Diskuse je zamýšlena jako neformální a široký "kulatý stůl" s hostem Svjatoslavem Ševčukem, ukrajinským arcibiskupem řeckokatolické církve, který přiblíží roli této církve, jiných křesťanských církví a náboženských organizací na ukrajinském Majdanu v zimě 2013-2014
i na Ukrajině dnes. Překlad z Ukrajinštiny zajištěn.

 

 

 

Související články

Komentáře