Články

Unikátní objev středověkého fragmentu Krista v Getsemanech - tisková konference pro média

Aktuality | Martin Staněk | 28.2.2017 13:00

Šest set let starý fragment z portálu někdejšího dominikánského kostela sv. Klimenta, který byl náhodně objeven v roce 2016 pod schodištěm jižní věže kostela Nejsvětějšího Salvátora, se letos stane průvodcem postní doby. Instalován bude od 1. března do 14. dubna 2017 v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Vernisáž bude součástí tradičního Popelce umělců.

Nový objev zásadního významu, jeho umělecká instalace v presbytáři studentského kostela, jakož i jeho role v duchovním prožívání letošní postní doby budou novinářům představeny na tiskové konferenci 28. února od 13.00 hodin v kostele Nejsvětějšího Salvátora.

Na tiskové konferenci vystoupí:

Prof. Tomáš Halíkfarář Akademické farnosti Praha

(„Tento nález má charakter znamení…“)

Prof. Jan Roythistorik umění a prorektor Univerzity Karlovy

(Nalezený reliéf „je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších objevů doposud neznámé památky středověkého sochařství…“)

Jan Havrdaarcheolog

(„Pražský klášter Bratří kazatelů, náš nejstarší mendikantský konvent, patřil k jedné z nejvýznamnějších církevních institucí v Čechách.“)

Petr Vacík SJkaplan Akademické farnosti – nálezce fragmentu

Norbert Schmidtarchitekt – autor návrhu instalace, editor katalogu

Prezentace nově objeveného gotického reliéfu Krista se koná pod záštitou ministra kultury České republiky Daniela Hermana. U příležitosti instalace vychází také v nakladatelství Krystal OP obsáhlý katalog.

Pořadatelé: Akademická farnost Praha a Centrum teologie a umění při KTF Univerzity Karlovy v Praze

Kontakt pro média:

ThLic. Mgr. Martin Staněk
pastorační referent
ŘK akademická farnost Praha
Křižovnická 1040/2
110 00 Praha 1

www.farnostsalvator.cz
+420 222 221 339
+420 603 804 190

                           

Související články

Komentáře