Články

Film a spiritualita: Paterson, středa 18.1. 19.00

Aktuality | Marta Mills | 18.1.2017 19:00

Paterson (Adam Driver) je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky konverzací. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou (Golshifteh Farahani). Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání. Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech.

Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí.
Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

USA 2016, anglicky s českými titulky, 118 min, vstupné 80 Kč
Veký sál Městské knihovny, online rezervace: www.MLP.cz

recenze:
- Kamil Fila videorecenze
The Guardian - anglicky
- New Yorker - anglicky
- ukázka filmu

Předchozí projekce v cyklu Film a spiritualita

Související články

Komentáře