Články

Lidé kolem nás - Samira Sibai a válka v Sýrii, pondělí 5.12. 19.00

Aktuality | Marta Mills | 5.12.2016 19:00

Akademická farnost Salvátor ve spolupráci s Online encyklopedií migrace z.s. Vás zvou na první besedu s promítáním fotografií v rámci nového cyklu pravidelných měsíčních přednášek "Lidé kolem nás":

Samira Sibai a válka v Sýrii
Samira je lékařka, která se narodila do syrsko-české rodiny v Praze, ale celý život prožila v Homsu v Sýrii, odkud s rodinou uprchli před 2 lety během války zpět do Čech. Během setkání bude vyprávět o posledních 5ti letech v Sýrii, co tato země prožívala od počátků Arabského jara až do dnešní občanské války.

Setkání bude moderovat Jakub Múčka, předseda organizace Online encyklopedie migrace z.s., který také představí a zájemcům nabídne tento vzdělávací projekt, který právě vzniká jako možná odpověď na podnět "uprchlické krize" v Evropě.

Akce není míněna pouze jako vzdělávací: Situace v Aleppu se každým dnem jen zhoršuje, pojďte tedy s námi také hledat, co můžeme ještě sami v našich malých možnostech konstruktivně dělat.

Koná se v sakristii kostela - přístup z nádvoří Klementina, buď od Mariánského nám., nebo z Karlovy ulice !!

Související články

Komentáře