VII. Fotomaraton Salvátor 15.10. 2016

Aktuality, Umělecké intervence a výstavy | Martin Staněk | 15.10.2016 09:00

Motto: 12 hodin - 12 témat – 12 snímků a vaše otevřené oči

Oč jde: soutěžní fotoexercicie, sobotní procházka městem nebo přírodou s otevřenýma očima a fotoaparátem trochu jinak. Fotograficko – exerciční prožití podzimního dne. Vnímat témata očima i srdcem, soustředit se, meditovat v běhu.
Start: 15. října 2016 v 9 hod. v sakristii Nejsv. Salvátora (otevřeno od 8.30)
Co se fotí: Témata jsou do startu tajná.
Nač se fotí: Na cokoliv, důležitý je nápad
Startovné: 100 Kč účastnický poplatek, 160 Kč pro vyvolání digitálních fotografií (kinofilm, svitek 160+ 90 Kč). Vaše fotografie si po soutěži odnesete domů
Focením vše nekončí - součástí je aktivní vyhodnocení soutěže účastníky a promítání vítězných fotografií v neděli 20. listopadu od 21 hod. v sakristii kostela.

Další informace níže a při startu soutěže.
Organizují Martin Staněk a Míša Pluskalová (více info: [email protected])

Více informací:

Účastníci se sami podílejí na organizaci soutěže, fotografie sami hodnotí, mají možnost vidět, jak témata viděli a zachytili ostatní a aktivně se zapojit do prezentace výsledků. Zahájení: sobota 15. října v 9.00 hod.(možnost přicházet již od 8.30) v sakristii kostela Nejsv. Salvátora, kdy bude zveřejněno i 12 témat, která budou do té doby tajná. Doba trvání: 12 hodin. Zakončení: 21 hodin SEČ. Podepsané kinofilmy a „hrací karty“ bude možné odevzdat od 19 hodin v CAFÉ KAMPUS, Náprstkova 10, Praha 1, stahování dat z karet bude probíhat ve stejném čase.

Místo konání soutěže: Hlavní město Praha.

Pravidla:

Čím můžete fotit: čímkoliv, automatem, mobilem, zrcadlovkou, a to jak digitální, tak analogovou, na kinofilm i středoformát.
Podmínkou při focení na film je použití filmu, který se vyvolává procesem C-41 (tzn. barva i čb). Ke každému tématu odevzdáte pouze jeden snímek elektronicky nebo napíšete číslo snímku k tématu na hrací kartě.

Soutěžní poplatek: Slouží ke zhotovení fotografií, které se použijí k hodnocení soutěže: odvíjí se podle typu použitého média: digi – 160 Kč;  kinofilm/svitek 160+90 Kč (vyvolání filmu). Vaše fotografie zůstávají vaším mejetkem, můžete si je po vyhlášení soutěže odnést domů. Dále se platí startovné ve výši 100 Kč na pokrytí nákladů farnosti.

Co se děje po soutěži: Filmy se nechají vyvolat ve FotoŠkoda a vyrobí se fotky velikosti 13×18 cm.

Vyhodnocení snímků: Vyhodnocení proběhne v týdnu od 22. do 29. října v kostele Nejsv. Salvátora. Fotky bodují sami soutěžící. Snímky se rozloží podle témat a očíslují. Každý účastník má možnost přijít a hodnotit nejlepší tři snímky z každého tématu, své fotky přirozeně nehodnotí. Fotky budou volně přístupné pro návštěvníky kostela.

Prezentace: Vítězné snímky budou veřejně prezentovány formou promítání v sakristii kostela v neděli 20. listopadu po večerní mši sv., tedy cca od 21 hodin. Autoři vítězných fotografií mohou svoje fotografie v rámci promítání komentovat. Nejúspěšnější soutěžící budou odměněni.

Jak je možné pomáhat při organizaci soutěže (nejen pro účastníky vlastní soutěže):

• V den konání soutěže od 19 hod. cca hodinu stahovat do počítače digitální snímky
• Přijít před začátkem hodnocení a pomoci rozkládat fotky a připravit na vyhodnocení (bude upřesněno)

Za organizátory se těší
Michaela Pluskalová a Martin Staněk

TÉMATA (ZVEŘEJNĚNA 15.10. V 9.00):

1. Vzdáleným nablízku

2. Ptal jsem se cest

3. Co je bez chvění, není pevné

4. Stromu zbývá naděje

5. Chci, abys byl

6. Žít s tajemstvím