Články

Gott los werden? Wenn Glaube und Unglaube sich umarmen

Aktuality | FiLiP | 1.9.2016 00:00

Výsledek společného projektu Anselma Grüna a Tomáše Halíka...

...avizovaného již cca před rokem (u příležitosti návštěvy A. Grüna v naší farnosti) spatřil v těchto dnech světlo světa. Kniha o soudobém ateismu vychází nejprve v německém jazyce v nakladatelství Vier Türme, další jazykové mutace vyjdou v nejbližší době též v Brazílii, Itálii, Korei, Holandsku, Polsku, Portugalsku, Slovinsku, Španělsku a v USA. Českým čtenářům knihu nabídne koncem října NLN pod názvem Svět bez Boha (Ateismus jako druh náboženské zkušenosti).

Kniha bude autory osobně představena v následujících týdnech na několika místech v Německu (včetně frankfurtského knižního veletrhu) i v ČR; první takové setkání autorů se čtenáři připravila Katolická akademie v Berlíně na pondělí 5. září.

Několik vět o tématech knihy zaznělo i v televizním rozhovoru Labyrintem víry (video).

 


Ze setkání AG a TH v Akademické farnosti, květen 2015
foto: (c) Martin Staněk, Filip L. Skála


K poslechu: audio záznam večera s Anselmem Grünem v naší sakristii (12. 5. 2015)

Související články

Komentáře