Články

Lustr z kostí bude příští výtvarnou intervencí

Aktuality | Martin Staněk | 1.4.2016 09:00

Lustr z lidských kostí v kutnohorské kostnici je v havarijním stavu a bude v nejbližších dnech odmontován a odvezen k opravě.
Výstavní rada akademické farnosti se rozhodla, že po dobu, než budou shromážděny dostatečné prostředky k jeho opravě, využije lustr k nejbližší výtvarné intervenci. Intervence se ujme známý letenský umělec Mirek "Rocky" Šilhavý, který je také autorem níže uvedené vizualizace.
Jelikož je lustr pro kostel Nejsv. Salvátora příliš malý, vyzývá tímto akademická farnost ke sbírce kostí, jimiž by se lustr mohl doplnit. Kosti a lebky můžete odevzdat v sakristii po každé mši sv.

Výtvarná intervence, navazující reversně na instalaci pěti tisíc balonků korejského umělce Choi Jeonghwa s názvem Beautiful beautiful life!, ponese lakonický název Domove, hrozný domove a s podtitulem Memento mori ozvláštní příští dobu postní.

Související články

Komentáře