Články

Hana Rysová - Stoprvní výstava (prodloužena do 28.8. 2016)


HANA RYSOVÁ - STOPRVNÍ VÝSTAVA

Od počátku šedesátých let zaznamenává Hana Rysová svými fotoaparáty místa a situace, které potkává. Zachycuje lidi, kameny, stromy, trávu a nebe. Dokáže zahlédnout ve všedním jedinečné a vnímat stopy Boží přítomnosti i na smetišti nebo v zapomenutých koutech zarostlých křovím. Možná právě díky tomu jí bylo dopřáno setkat se s mnoha vzácnými osobnostmi i posvátnými místy. Fotila Václava Havla na Hradě a J.S.Dalajlamu, jak si hraje s ježkem v kleci. Navštívila Jeruzalém, Betlém, Řím i Stonehenge a kamenné svatyně na Orknejích, francouzské katedrály i buddhistické kláštery v Indii. A mimo jiné sleduje život salvátorského společenství od samých počátků studentské akademické farnosti. Na všech místech, jimiž prochází, vytváří Hana Rysová momentky, které zrcadlí věčnost.

Kurátorka výstavy: Pavla Pečinková
Produkce: Martin Staněk
Technická realizace: Pavel Šimáček, Michal Tomáška

Výstava je na ochozech kostela Nejsv. Salvátora a je přístupná vždy v čase bohoslužeb: 

neděle 
19.30 – 20.00 a 21.00 – 21.30 (mše sv. začíná ve 20.00)

Výstava je prodloužena do konce srpna!


V jiném čase po předchozí domluvě
(tel: 222 221 339, [email protected])

 

foto z vernisáže Martin Staněk

 

Související články

Komentáře