Články

Hodina zpěvu žalmů s Jiřím Hodinou

Aktuality | Marta Mills | 8.11.2015 19:15

Hodina zpěvu žalmů s Jiřím Hodinou

Může být zpěv žalmů zároveń radostí i službou? Kurz žalmového zpívání vedený k přirozené dikci se základy pěvecké techniky. Hodiny jsou určeny studentům!

Koná se za účasti nejméně 3 účastníků a to každou neděli od 1. listopadu v 19.15 v kryptě.

Kontakt: Jiří Hodina, e-mail: [email protected]

 

Jiří Hodina je předním českým odborníkem na gregoriánský chorál a aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po aranžmá lidových písní. Vystudoval dirigování gregoriánského chorálu na Conservatoire de Paris a je jedním ze zakládajících členů souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde působil 15 let. V roce 1997 založil ženský vokální soubor Schola Benedicta. Je členem souboru Choeur Grégorien de Paris (sbor a známá chorální škola s počátky v 70. letech 20. století spojenými s Olivierem Messiaenem). Je jedním ze zakladatelů Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor); posléze založil vlastní skupinu Marcipán, která se věnuje interpretaci českých a moravských lidových písní. Jiří Hodina vede každoroční gregoriánské kursy ve Valticích a na letní škole duchovní hudby Convivium, kterému předcházel v roce 2003 gregoriánský seminář Canta et Ambula. S uskupením Mantaban často doprovází sálvátorské oslavy.

Související články

Komentáře