Články

Svatováclavské slavnosti - dnes 9.září v našem kostele

Aktuality | Martin Staněk | 9.9.2015 00:00

Svatováclavské slavnosti jsou mezinárodní festivalem představujícím umění zejména těch duchovních kultur, které historicky utvářejí a ovlivňují kulturní život v Praze (pravoslaví, katolicismus, protestantismus a judaismus). Cílem je prezentace umění s duchovním kontextem jako aktuálního a živého, napříč žánry a kulturami a ve vysoké interpretační kvalitě.

Festivalové akce jsou pořádány v historicky autentických prostorách, do nichž má návštěvník obvykle zřídkakdy příležitost vstoupit. Těžiště festivalových akcí spadá tradičně mezi svátek sv. Ludmily 16. září a svátek sv. Václava 28. září. Náplň festivalu se dramaturgicky dělí dvou částí: koncerty a akce liturgického charakteru, obohacené o kvalitní hudební program.

Festival vznikl v roce 1992 jako společná iniciativa hl. m. Prahy a Společnosti pro duchovní hudbu s cílem vyzdvihnout v kulturním životě města prvek, který byl po desetiletí úmyslně vytlačován. Za 20 let své existence se stal neodmyslitelnou součástí festivalové nabídky podzimní Prahy. Svou pozici získal především díky trvalé podpoře hl. m. Prahy.Více zde: http://www.svatovaclavske.cz/

 

NE 6.9. | G.F. HÄNDEL: MESSIAH

NE 6.9. | G.F. HÄNDEL: MESSIAH
  | 20:00 | Zrcadlová kaple, Klementinum, Praha 1  | CAPELLA REGIA PRAHA | dir. ROBERT HUGO  | Georg Friedrich Händel: Messiah,...
 
 

ST 9.9. | VARHANNÍ PERLY ČESKÉHO KLASICISMU

ST 9.9. | VARHANNÍ PERLY ČESKÉHO KLASICISMU
  | 19:30 | kostel Nejsv. Salvátora, Křižovnické nám., Praha 1  | MICHAL NOVENKO - varhany  | J.K. Kuchař, J. Seger, A. Borový,...Více zde: http://www.svatovaclavske.cz/

Související články

Komentáře